Esan Akü
  1. Haberler
  2. YEREL
  3. Fotoğrafçılık Kulübü’nden Ilgaz Dağı’na gezi

Fotoğrafçılık Kulübü’nden Ilgaz Dağı’na gezi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Oteller ile diğer turizm tesislerinde kullanılan tek kullanımlık ürünlerin üreticileri BUSİD çatısı altında örgütlendi

 

Buklet ürünler olarak adlandırılan ve oteller ile diğer turizm tesislerinde kullanılan tek kullanımlık ürünlerin üreticileri Buklet Ürünleri Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BUSİD) çatısı altında örgütlendi. Sektörün 12 temsilcisinin bir araya gelerek oluşturduğu yönetimin, kurucu yönetim kurulu başkanlığına da Mehmet Yalçındere seçildi.

Derneğin buklet sektörüne standart getirmek için kurulduğuna işaret eden Mehmet Yalçındere, “Her türlü temizlik, kozmetik malzemeleri ve kullan-at yiyecek, içecek servis ekipmanlarını üreten Türkiye buklet sektörünün en önemli sorunu, standartlaşmadan uzak üretim ve destek mekanizmalarından göz ardı edilmesi olarak öne çıkıyor” dedi.

İhracata ağırlık verilecek

Mehmet Yalçındere, yaptığı değerlendirmede, buklet ürünlerin müşteri memnuniyeti yanında hijyene de katkı verdiğini hatırlatarak sektör için vazgeçilemez olduğunu vurguladı. Derneğin sektörel desteklemelerden faydalanmak ve ihracata yönelik çalışmalar yapacağını bildiren BUSİD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçındere  “Sektör çok genç ve dinamik, büyüme potansiyeli yüksek. Avrupa Birliği, Ortadoğu, Afrika ve Rusya pazarının cazibesi artıyor. Buklet sektörü ihracata daha fazla odaklanmalı” diye konuştu.

Ilgazlı iş adamı Mehmet Yalçındere sektörle ilgisi bulunan Kastamonulu iş adamlarına çağrıda bulunarak şunları söyledi: “ Kendimi Kastamonulu olarak addedebilirim. Ilgaz’ın Kastamonu ile sınır olması bir yana benim de Kastamonu ile sıkı bağlarım bulunuyor. Sektöre fayda sağlamamız açısından hemşerilerimizle iş birliğine her zaman açığız.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü