Esan Akü
featured
  1. Haberler
  2. GÜNDEM
  3. Eski valimiz Mustafa Kara vefat etti.

Eski valimiz Mustafa Kara vefat etti.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu Valisi iken çıkan kararname sonucu merkez valiliği görevine getirilen Vali Mustafa Kara, geçirdiği kalp krizi sonucu 57 yaşında hayatını kaybetti.

Ankara Gazi Üniversitesi hastanesi acil bölümüne kaldrıılan Vali Kara, yapılan tüm müdehalelere rağmen kurtarılamadı. Vali Mustafa Kara, 6,5 yıl Kastamonu da valilik yapmıştı.

11 Şubat Pazartesi İçişleri Bakanlığında Tören

11 Şubat Pazartesi günü saat 10.30 da içişleri bakanlığı önünde yapılacak devlet töreninin ardından cenaze Pazartesi günü öğlen Ankara Kocatepe Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından memleketi Trabzon’a gönderilecek.

Vali Bektaş: Kara’nın Kastamonu’ya uzun yıllar emeği geçmiş değerli bir devlet adamı olduğunu söyledi.

Yaklaşık 6,5 yıl görev yaptığı Kastamonu’ya büyük hizmetleri olan Vali Mustafa Kara’nın vefat ettiği haberi, sevenlerini üzüntüye boğdu. Kastamonu halkının büyük sevgisini kazanan Vali Kara’nın, Ankara’da Pazartesi günü düzenlenecek olan törenle toprağa verileceği öğrenildi.

Mustafa Kara’nın vefat haberini alan Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Kara’nın Kastamonu’ya uzun yıllar emeği geçmiş değerli bir devlet adamı olduğunu söyledi. Kara’nın genç yaşta vefatının büyük bir kayıp olduğunu belirten Vali Bektaş, Kara’nın ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diledi.

Vali Erdoğan Bektaş’ın, Mustafa Kara’nın vefatı nedeniyle Ankara’ya gideceği ve Pazartesi günü düzenlenecek olan cenaze törenine katılacağı bildirildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü