featured
  1. Haberler
  2. YEREL
  3. ”Dünya Engelliler Günü”

”Dünya Engelliler Günü”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, ”Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türköz, mesajında, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından, ”Dünya Özürlüler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık tarihinin, engellilerin hakları, kazanımları ve yaşam standartlarının geliştirilmesi açısından önemli bir gün olduğunu belirtti.
Engellilik konusunun yalnızca engelli vatandaşları ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren önemli konulardan biri olduğunu vurgulayan Türköz, şunları kaydetti:
”Hiç şüphesiz sosyal devlet olmanın getirilerinden biri, toplumun tüm kesimlerine eğitim ve sağlık gibi her alanda, yeterli hizmet vermek yada bu hizmetleri alabilmenin uygun koşullarını oluşturmaktır. Ülkelerin gelişmişlik düzeyi, toplumun tüm bireylerini bir bütün olarak kabul ederek, hoşgörü ve eşitlik ilkeleri çerçevesinde kucaklamasına bağlıdır. Hem sosyal devlet anlayışının, hem de vicdani sorumluluğumuzun en önemli bir gereği de özürlü vatandaşlarımızın hak ettikleri hayat şartlarına kavuşturulmasıdır.
Özürlü bireylerimizin ekonomik ve sosyal hayata katılımlarının önünü açmak, ekonomik şartlarını iyileştirmeye dönük çalışmalar yapılmaktadır. Özürlülerimizin başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları ve daha iyi hayat şartlarına kavuşabilmeleri için yapılan çalışmalar, hepimizin ilgi ve desteğiyle hız kazanacaktır. Bu konuda devletimize olduğu kadar, halkımıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza da büyük görevler düşmektedir.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü