featured

DHMİ Genel Müdürü`nden Havaalanı açıklaması

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü`nün kuruluşunun 79. Yıl dönümü kutlandı.

DHMİ Genel Müdürlüğü`nden yapılan yazılı açıklamaya göre, kutlama programı DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal`ın ev sahipliğinde Dalaman`da gerçekleşti.

aa – Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habib Soluk`un da katıldığı kutlamada, Birdal açılış konuşmasını yaptı.

DHMİ Genel Müdürlüğü`nün, Türk sivil havacılık sektörünün lokomotifi ve büyüyen Türk ekonomisinin temel taşlarından biri haline geldiğini ifade eden Birdal, 79 yıldır büyük bir özveri ve gayret ile çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. DHMİ Genel Müdürlüğü`nün yaptığı işleri devlet bütçesinden tek kuruş almadan kendi öz kaynaklarından gerçekleştirmesinin takdire şayan bir durum olduğunu belirten Birdal, DHMİ`nin 2011 yılı karının 811 milyon lira olduğunu ve kurumlar vergisi rekortmenleri listesinde 16. sırada yer aldığını bildirdi.

Birdal, şunları kaydetti:

“Her yıl modern Türkiye`nin aydınlık yüzünü yansıtır terminal binalarını yenileyerek hizmete sunan genel müdürlüğümüz, 2012 yılı içerisinde de aynı şevk ile havalimanı terminal binalarını yenilemekte ve havalimanlarının çehresini değiştirmektedir. Iğdır, Kastamonu Ve Zafer Havalimanlarımızda, 2012 yılı bitmeden yolcularımızı ağırlamanın heyecanını şimdiden yaşamaktayız. Tüm bu çabamızın tek bir amacı var, o da vatandaşlarımızın hak ettiği güvenli, hızlı ve konforlu bir ulaşım sistemini kurabilmektir“

Kutlama programında konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Soluk da, havacılık alanında yaşanan gelişmelerin kendilerini memnun ettiğini belirtti.

Yapılan yatırımlar, uygulanan modeller ile Türk sivil havacılığının büyük bir değişim ve gelişme gösterdiğini kaydeden Soluk “79 yıllık serüvenlerini başarıyla sürdüren DHMİ teşkilatımız ülkemiz sivil havacılığını daha iyi noktalara taşıyacaktır“ dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!