featured

Daday Futbol Turnuvası Sona Erdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu Daday İlçesi Çevre Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 8. Köyler arası futbol turnuvasını Yeşilpınar Mevlana Spor Tesislerinde yoğun katılım ile Tamamladı.6 Köy takımının katıldığı turnuvada Aktaştekke Köyü şampiyon oldu. İkinciliği Kararağaç alırken Kayı Köyü üçüncü oldu.

Turnuvanın kapanış maçını Şampiyon Aktaştekke ve diğer köylerden
Karma oluşturulan Daday Dernek takımı ile Kastamonu’da Amatör Kümede mücadele eden
Daday Yeni Belediye Spor arasında yapıldı.

Maçın normal süresi 4-4 berabere sona ererken penaltı atışları sonrası galip gelen taraf Daday Yeni Belediye Spor oldu. Turnuvanın finaline katılan isimler arasında, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, Emniyet Amiri Mesut Saki, ve Cumhuriyet Savcısı Enes Polat ve STK temsilcileri de yer aldı.

Maç öncesi Konuşma yapan Daday Dernek Başkanı Hikmet Şahin;
Daday’dan gelen futbol takımına ve teknik heyetine, teşekkür etti. Birlik, beraberlik, dayanışma ve kaynaşma düşüncesi ile gerçekleştirilen turnuva amacına ulaşmıştır, İstanbul’da tüm hemşerilerimizi bir araya getirdik ve aynı zamanda Daday ile köprü kurduk. Futbol turnuvasının sonunda Daday Belediye Spor ile kapanış maçlarını önümüzdeki yıllarda da uygulamayı düşünüyoruz diyerek konuşmasına devam eden Başkan Hikmet Şahin,

‘’2004 yılında kurulan derneğimiz, Kısa sürede kendi yerini satın almış, üyelerine her konuda yardımcı olmaya çalışmıştır.
2009 yılından bu yana da Eflani-Daday yolunun yapılması için çaba sarf etmiş. her platformda bu yolun yapılmasını gündemde tutmuş, sivil toplum kuruluşu olarak sorunların gündemde tutularak çözüme ulaşılması için adımlar atılmasını sağlamıştır. Derneğimiz her yıl Çanakkale’ye geziler düzenlemiştir’’ dedi.

8. Futbol Turnuvası önümüzdeki yıl tekrar buluşma temennileriyle sona erdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!