1. Haberler
  2. CEMİYET
  3. Çömlektepe ve Maden Köyleri Derneği kendi yerine taşındı

Çömlektepe ve Maden Köyleri Derneği kendi yerine taşındı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2007 yılında İstanbul’da kurulan ve başkanlığını Ahmet Demirci’nin yaptığı Azdavay Çömlektepe-Maden Köyleri Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği Şişli Kuştepe Mahallesi Dereboyu Caddesindeki kendi mülkü olan dernek binasına taşındı.

3 Şubat Pazar günü saat 13.30’da gerçekleştirilen açılış Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül tarafından yapıldı. Başkan Sarıgül’e ilgi büyüktü.

“Bu kapı hayırlı işlere öncülük kapısı olacaktır”
Sarıgül burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bayramda-seyranda, acı-tatlı günlerimizde bir arada olabileceğimiz bir mekânımızın açılışında bulunmaktan son derece mutluyum.

Bu açılışını yapacağımız kapı, hizmet kapısı, bu kapı şefkat kapısı, bu kapı örf ve adetlerimizin gelecek kuşaklara aktarılmasında öncülük yapacak bir kapıdır. Bu kapı bayrağımıza, toprağımıza bağlı, büyüklerimizi sayan küçüklerimizi seven bir kapı olacak. Bu duygu ve düşüncelerle bu açılışımız hayırlı uğurlu olsun.”

“Sayın Sarıgül’e ne kadar teşekkür etsek azdır”

Başkan Ahmet Demirci ise yaptığı konuşmada, “Dernek çalışmalarımızda her daim yanımızda olan başkanımız Sayın Mustafa Sarıgül’e ne kadar teşekkür etsek azdır. Her ne derdimiz olduğunda ve başımız sıkıştığında çekinmeden kendi evimize gider gibi makamına gidiyorsak bu Sayın başkanımızın bize olan sevgisi ve saygısındandır” dedi.
Başkan Demirci, dernek olarak bugüne kadar lokal dernekçiliği yapmadıklarını belirterek bundan sonra da kendi mülkümüzde faaliyet gösterirken de birlik ve beraberlik içerisinde daha hizmetkar bir rol üstleneceklerini söyledi. Tüm üye ve yönetim kurulu üyelerine de sağladıkları destek ve katkılardan dolayı da teşekkür eden Başkan Demirci sözlerine, “Yarınlarımızın daha müreffeh olması için hep birlikte çalışmaktan yorulmayacağız” diyerek son verdi.

Açılışa binin üzerinde davetli katıldı. Kendisi de Azdavaylı olan CHP İstanbul İl Başkan yardımcısı Mehmet Diribaş’da açılışta hazır bulundu. Program sonunda katılan konuklara yemek ikramında bulunuldu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü