featured

CİDEFED’de Ali Güler Dönemi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2012 yılında İstanbul da kurulan ve kısa adı CİDEFED olan Cide Dernekler Federasyonu ilk olağan kongresini Kâğıthane Belediyesi meclis salonunda yaptı. Tek listeyle gidilen kongrede Ali Güler başkan seçildi.

Divan başkanlığını Av. Fuat Nazlı’nın yaptığı kongrenin kâtip üyeliklerini ise Zeki Şeref ve Hasan Çolakoğlu yaptı.
Kongreye katılanlar arasında Kas-Kon genel başkanı Selami Çelebioğlu, CHP İstanbul il yönetim kurlu üyesi Mehmet Diribaş, Eski Kas-Der-Fed başkanı Hidayet Yünsel, Doğanyurt dernekler federasyonu başkanı Hamza Baş, Çataloluk köyü dernek başkanı İbrahim Sargın ve çok sayıda dernek başkanı ile Cideliler katıldı.
Kurucu başkan Mehmet Öz’ün birlik mesajlarıyla başlayan konuşmasının ardından Kas-Kon genel başkanı Selami Çelebioğlu, Mehmet Diribaş ve Hidayet Yünsel de birer konuşma yaptılar.

Buna göre Cide Dernekler Federasyonu yönetecek kadro da şu isimler yer aldı.
*Ali Güler
*Muammer Yıldırım
*Mehmet Ali Özkan
*Zafer Keçim
*Mustafa Aygün
*Necati Yarlığan
*İshak Yılmaz
*Bahtiyar Gül seçildi.

Denetleme kurulu ise şu isimlerden oluştu.
Şaban Ok
Engin Bağlan
Kemal Turgut

Yapılan seçimin ardından Gazete İstamonu’ya özel demeç veren Başkan Ali Güler şunları söyledi.

Şöyle bakıldığında Cide’nin bu geniş halkının içerisinde eşit bir dağılım söz konusu, yönetim kurulu herkesin beklediğinden çok daha adil, çok daha eşit ve iyi olduğunu tahmin ediyorum dedi. Gelen tepkilerde o noktadaydı. Bundan sonra gelecek olan arkadaşlara da kapıları açtık. Diğer derneklerinde Federasyona katılımıyla birlikte diğer Federasyonlardan farklı olarak çalışırız dedi. Başkan Güler, Federasyona üye olan ve üye olacak olan derneklerin benim ismim üzerinde hem fikir olmaları aslında omzuma ağır bir yük yüklemiştir. Başkan adayı olmadığım ve talepte bulunmadığım halde beni destekleyip ismimde birleşenlere teşekkür ediyorum diyen Güler, Cidenin birlik ve beraberliği için kavga edip omuz omuza yürüyebilme derdindeyiz. Katılarak bizlere güç ve destek veren değerli katılımcılara ve Kurucu başkan Mehmet Öz’e çalışmalarından dolayı ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum diyerek sözlerine son verdi.

Ali Güler Kimdir.
1965 Cide Fakas doğumlu olan Ali Güler Akdeniz Üniversitesi turizm işletme fakültesi mezunu
Bir dönem milletvekilliği adaylığına seçilen Güler, Halen Kağıthane Belediye meclis üyeliğine devam eden etmektedir.

7 yıl İlyasbey köyü dernek başkanlığını da başarıyla yürüten Ali Güler, Kas-Der Kâğıthane şubesi denetleme kurulu üyeliğini de yürütmektedir. Ticaretle uğraşan Güler evli ve 3 babasıdır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!