featured

Çevre İçin Pedal Çevirdiler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bağcılar Belediyesi, 24. Geleneksel Çevre Etkinlikleri kapsamında çevreye olan duyarlılığa dikkat çekmek ve çevre bilinci oluşturmak için bisiklet turu düzenledi. Her yaştan vatandaşın katıldığı etkinlikte bisiklet tutkunları, 10 kilometre pedal çevirdi.

Geniş katılımla bisiklet turu, Bağcılar Belediyesi binası önünde saat 08.00’de başladı. Katılımcılar, Mahmutbey Caddesi üzerinden İSTOÇ Oto Pazarı’na kadar gidip aynı noktaya geri döndü. 10 kilometre süren bisiklet turu, Bağcılar Belediyesi hizmet binası önünde sona erdi.

Çevre Haftası’nda 5 ayrı etkinlik yaptıkların ifade eden Kastamonulu hemşerimiz Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir; “Bu hafta içerisinde çiçek dağıtımı, uçurtma şenliği, geri dönüşüm atıklarıyla defile, tiyatro, ödül töreni ve çevre yürüyüşü yaptık. Bugün de bisiklet turumuzla birlikte karbon salınımının olmaması gerektiğine vurgu yaptık. Bir taraftan da çevre konusunda duyarlılık oluşturmak istedik. Zaten bu anlamda çok çalışmalar yürütüyoruz” şeklinde konuştu.

Sıfır atık konusundaki çalışmalara da değinen Özdemir şunları söyledi: “Emine Erdoğan hanımefendinin başını çektiği sıfır atık projesiyle ilgili çalışmalarda da önemli bir aşama kat ettik. Son bir yıl içinde çalışmalardan dolayı da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’mızdan sıfır atık belgesi almaya hak kazandık. İnşallah daha temiz ve daha güzel bir dünya çocuklarımızın olacak.”

Programda Bağcılar Kaymakamı Abdullah Uçgun, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, eşi Nihal Özdemir, basın dünyasının ve sosyal medyanın tanınmış isimleri, çok sayıda vatandaş da eşlik etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!