Esan Akü
featured
  1. Haberler
  2. YEREL
  3. Bozkurt’ta arıcılara seminer

Bozkurt’ta arıcılara seminer

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bozkurt ilçesinde arı yetiştiricileri için kredi ve teşvik semineri düzenlendi.

Kastamonu Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Erden tarafından Halk Eğitim Merkezi konferans salonundaki seminerde arıcılara kredi ve destek projeleriyle ilgili bilgi verildi.
Ahmet Erden, yaptığı konuşmada, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) sağladığı IPARD projesinin arı yetiştiricileri için önemli bir proje olduğunu söyledi.
Projeyi, arı yetiştiricilerine sağlanan projeler arasında kullanılabilecek en ideal desteklerden biri olarak değerlendiren Erden, ”Canlı arı alımı dışında hem ekipman desteği hem de kovanların yenilenmesi konusunda yetiştiricilerimiz için çok ideal bir proje” dedi.
Seminere arıcıların davetlisi olarak katılan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hülya Karaaslan ise arı yetiştiricilerine her türlü desteği sunduklarını belirterek yapılabilecek her çalışmada destek vermeye hazır olduğunu söyledi.
Seminerin sonunda arıcıların sorularını da yanıtlayan Erdem, kestane balı üretiminin verimliliği için arıcılarında kestane dal kanseri ile mücadele etmesi gerektiğini belirterek, ”Arı yetiştiricileri olarak sizler de kestane fidanları dikmek suretiyle kanserle mücadele etmelisiniz” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü