Esan Akü
featured
  1. Haberler
  2. EKONOMİ
  3. BOYUNDAN BÜYÜK KAPILAR ÜRETİYOR

BOYUNDAN BÜYÜK KAPILAR ÜRETİYOR

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslararası kullanıma sahip 8 metre yükseklikte ve 4 metre genişlikte tek kanat açılıma sahip kapıların üretimini gerçekleştirdiklerini belirten Pivot Door Yönetim Kurulu Başkanı Kastamonulu hemşerimiz Mustafa Arslan, bu yönleri ile Dünya’da ikinci, Türkiye’de ise tek olduklarının altını çizdi.

KATMA DEĞERİ YÜKSEK ÜRÜN

Pivot Door’un 26 yıllık mesleki deneyiminden doğan bir marka olduğunu hatırlatan Mustafa Arslan, “Katma değeri yüksek ürün ürettiklerini belirterek 350 kapı ürettiklerinde 80 milyon TL ciroları buluyoruz. Ülkemizde diğer kapı sektörlerinde bu rakamı yakalayabilmeniz için 25 bin kapı satmanız lazım. İşte bu kadar açık ara önde ve farklı alandayız” diye konuştu.

SHOWROOM VE FABRİKA KURUYORUZ

Pendik Ankara Caddesi üzerinde Showroom çalışmalarının bu yıl içerisinde biteceğini belirten Arslan, “Bu örnek konsept mağazamıza gelen ziyaretçilerimizin şaşkınlıklarını gizlemeyeceği biçimde yenilik ve içerikle donatıyoruz. Akıllı ve teknolojik kapılarda geldiğimiz son noktayı ve başarıyı yakından görecekler.”

Arslan, Adapazarı’nda fabrika kurma çalışmalarının olduğunu da belirterek; “2025 yılı ortalarında inşallah fabrika üretim alanımızı Adapazarı’na taşıyacak, son teknoloji üretim makine hatlarıyla üretim sahamız büyüyecek” dedi.

ACİL DURUMLARDA

Pivot Door’un akıllı kapılarının sadece güvenlik açısından değil, acil durumlar için de çözüm ürettiğini söyleyen Arslan, “Kapılar, yangın veya deprem gibi acil durumlarda özel sensörleri sayesinde otomatik olarak sinyal gönderiyor. İtfaiye ve diğer yardım ekiplerine haber veriyor. Böylece, acil durumlarda müdahale süreci hızlanıyor ve can güvenliği sağlıyoruz” dedi.

LAS VEGAS’TAYIZ

2025 yılında Las Vegas fuarına katılıyoruz. Las Vegas fuarında, Amerika’da genelde otellerde hidrolik kapı menteşeleri kullanılır. Müşteri geldiğinde kapıyı açar, eliyle iter, elinde bavulu vardır kapı kendi kendine kapanır. Biz bu sistemi ortadan tamamen kaldırıp otonom sisteme geçiş sağlatmak istiyoruz. Dahası dünya kapı liginde ilk hedefimiz % 2 gibi olmadığımız alanı ülke olarak %10’lara çıkarmak istiyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü