Esan Akü
featured
  1. Haberler
  2. GÜNDEM
  3. BİR TARİH SU ALTINDA KALACAK

BİR TARİH SU ALTINDA KALACAK

Kastamonu Konfederasyonu Gençlik Kolları Başkanı Sercan Okur, Kastamonu Araç ilçesinde bulunan ve Türkiye’nin en eski yerleşim yerlerinden biri olma özelliğine sahip, tarihi 12 bin yıl öncesine dayanan Kahin Tepe’nin gerekli önlemler alınmazsa sular altında kalacağına dikkati çekti.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bölgede çeşitli arkeolojik kazı çalışmaları yapılmasına ve birçok buluntuya rastlanılmasına rağmen aynı alanda gerçekleştirilen baraj çalışmalarının da devam ettiğini belirten Okur; “Kahin Tepe bölgesi, tarihimizi belki de baştan şekillendirecek düzeyde bir öneme sahip. Alan konumu itibariyle o bölgede daha önce görülmemiş bir tarihsel değeri taşıyor hem Karadeniz bölgesi için hem de güzel memleketimiz Kastamonu için adeta tarihin başlangıç noktası olma özelliğinde ama maalesef yeterli desteği göremiyor ve koca bir tarih göz göre göre yok sayılıyor” dedi.

TARİHİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Okur; “Ekibimiz ile birlikte alanda incelemelerde bulunup çeşitli değerlendirmeler yaptık ekibimizde bu konu ile özel olarak ilgilenen bir grubumuz var süreci takip ediyoruz. Kastamonu Konfederasyonu Gençlik Kolları olarak ve bundan da önce Kastamonulu gençler olarak bizler tarihimize sahip çıkmaya kararlıyız” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü