Bayramören’de Gönül Söküklerini Diken Bir “Terzi”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dadaylı hemşerimiz Ayhan Terzi, Kaymakam olarak görev yaptığı Çankırı’nın Bayramören ilçesinde bir ilki gerçekleştiriyor. Evde Bakım Projesi’nin Türkiye’de bir ilk olduğu belirtildi. Gazete İstamonu yönetimi oradaydı…

Kaymakam Terzi, yaşları 65 ila 90 arasındaki bakıma muhtaç köylüleri tespit ederek yaşlı vatandaşların günlük ihtiyaçlarını gidermek için Evde Bakım Projesi’ni hayata geçirdi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı eliyle yapılan hizmet kapsamında gidilen evlerde bulaşık, çamaşır yıkama ve ütüleme, yemek yapma, temizlik ve tadilat işleri yapılarak vatandaşın duası alınıyor.

Gazete İstamonu Oradaydı

Genel Yayın Yönetmenimiz Hüseyin Karadeniz, Yazı İşleri Müdürümüz Gözde Yüksel ve Haber Müdürümüz Murat Güven’in bizzat yerinde incelediği proje, Bayramören’in 27 köyünde uygulamaya soukulacak. Pilot köy seçilen Akgüney Köyü’nde projeden yararlanan Şükrü Kibaroğlu, Gülbahar Yiğitoğlu, Bilal Cive’yi Satı Kartal, Musa Şaşmaz ile görüşen ekibimiz yaşlılardan bilgi aldı. Devletin gücünün her daim yanımızda olduğunu görmekten çok mutluyuz diyen köylüler Allah devletimize zeval vermesin, Köyümüzde yerinden kalkamayacak kadar hasta olanların yemeklerinin pişirilmesinden evlerinin onarılmasına kadar gösterilen çabadan dolayı kaymakam Ayhan Terzi’ye teşekkür ederiz dediler.

Evi Çökmek Üzere Olan Yaşlılara Yeni Ev Yapılıyor.

88 yaşındaki Şükrü Kibaroğlu’na ait evin çökme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirten Ayhan Terzi, “Şuanda ilçemiz köylerinde belirlediğimiz 2 ihtiyaç sahibine yeni evlerini yapıyoruz. Onarılması gerekenleri ise onarılmasına katkı sunarak elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Bayramören Yaşlılarına Bayram Sevinci Yaşatan Proje

Kaymakam Ayhan Terzi, Evde Bakım Projesi’nden yararlanan vatandaşları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Zeliha Güngör ve Vakıf Mütevelli Heyeti Üyeleri eşliğinde ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Projeden yararlanan vatandaşlarla da yakından ilgilenen Kaymakam Ayhan Terzi vatandaşların proje hakkındaki düşüncelerini sordu. Yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar projede emeği geçen herkese tek tek teşekkür ettiler.

Projenin hayata geçirilmesi için özel önem gösteren ilçe Kaymakamı Ayhan Terzi projenin amaçlarıyla ilgili olarak; ״Bayramören ve köylerinde ikamet eden sosyal ve ekonomik yönden yoksulluk içinde bulunan yardıma ve bakıma muhtaç olan ancak huzurevi hizmeti istemeyen yaşlıların kendi bulundukları sosyal çevreden ayrılmadan evlerinde temizlik ve beslenme ihtiyaçlarını karşılayarak terk edilmiş, toplumdan itilmiş düşüncesini taşıyan, ilgi yoksunluğundan şikâyet eden yaşlılara değer verildiği düşüncesini aşılayabilmek, modern çağın bir gereği olan insan onuruna yakışan hizmeti verebilmek ve sosyal hizmeti yaygılaştırmak amacındayız״ dedi.

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan’dan Projeye Tam Destek

Bayramören Kaymakamlığı tarafından Bayramören köylerinde ikamet eden ve bakıma muhtaç yaşlı vatandaşların günlük ihtiyaçlarını gidermek için hayata geçirilen projeyi Vali Vahdettin Özcan yerinde inceledi. Vali Vahdettin Özcan İlçe Kaymakamı Ayhan Terzi eşliğinde Evde Bakım projesinden yararlanan 76 yaşındaki Bilal Cive’yi evinde ziyaret etti. Bir süre sohbet ettikten sonra istek ve şikâyetlerini dinleyen Vali Özcan, kendisine yeni bir ev yaptırmayı teklif etti. Bu öneriyi severek kabul eden Bilal Cive, Vali Özcan’a teşekkürlerini iletti. Yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar projede emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Proje’de Görev Alan Çalışanlara 100 Saat’lik Kurs

Proje detayları hakkında bilgiler veren Kaymakam Ayhan Terzi proje kapsamında 2’si bayan, 3 elemana Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 100 saat Yaşlı Bakım kursu verildiğini, verilen eğitim sonunda tespiti yapılan yaşlıların evlerine gidilerek hizmet verildiğini söyledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!