Bakan Yıldırım Kastamonu Havaalanında İncelemeler de Bulundu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, dünürü İstanbul Karayolları Birinci Bölge Müdürü Mehmet Kahraman’ın baldızı Gülten Temizdal’ın cenaze törenine katıldı.

Gülten Temizdal’ın cenaze törenine katılmak üzere dün Kastamonu’ya sürpriz bir ziyaret düzenleyen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, cenaze töreni öncesi Uzunyazı Havaalanı inşaatında incelemelerde bulundu.

Kadıdağı mevkiinde Vali Erdoğan Bektaş, Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, Emniyet Müdürü Sami Uslu ve kalabalık bir heyet tarafından karşılanan Binali Yıldırım, buradan direkt olarak Uzunyazı Havaalanı’na geçti.

Çalışmaları yerinde gören ve Havaalanı inşaatında çalışan personelle tek tek tokalaşıp İl Genel Sekreteri Zafer Karahasan ile yüklenici firma yetkilisinden bilgiler alan Bakan Binali Yıldırım, Müteahhitten Ramazan ayı dolayısıyla işlerin aksamamasını istedi. Bakan Binali Yıldırım müteahhitten gerekirse çalışma saatlerinin geceye göre düzenlenmesini istedi ve “gerekirse çalışma saatlerini geceye göre düzenleyin” şeklinde konuştu.

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Binali Yıldırım, Uzunyazı Havaalanı’nın Eylül yada Ekim ayında açılışa hazır hale getirileceğini söyledi.

Hava şartlarının programı aksattığını ifade eden Bakan Binali Yıldırım, “Çalışmalar devam ediyor. Çetin geçen kış şartları bu sene programımızı geciktirdi. Elden gelmeyen sebeplerden dolayı biraz geciktik. Ama arkadaşlarımız bundan sonra gereken gayreti gösterip Eylül yada Ekim gibi açılışa hazır hale getireceğiz” diye konuştu.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ayrıca Kastamonu için büyük önem taşıyan Ilgaz Tüneli ve Duble Yolu Projesi ile ilgili de en kısa zamanda çalışmaların başlayacağını söyledi.

Projeyi ihale ettiklerini ve değerlendirmesinin bittiğini söyleyen Bakan Yıldırım, “Ilgaz Tüneli ve Çankırı Tefek’ten itibaren sıcak asfalt yapılmasını kapsayan projenin ihalesini yaptık. Değerlendirmesi bitti. Kamu İhale Kurumu’nda prosedürler devam ediyor. Bu projeye de en kısa sürede başlayacağız” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!