featured

– Aileden sonra en eönemli kurum okul

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, okul inşaatında incelemelerde bulundu.

Kaymakam Türköz, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan Tosya İlkokulu inşaatında incelemelerde bulunarak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Korkmaz’dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Türköz, incelemeler sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, bir ülkenin ilerlemesinin ve kalkınmasının eğitim alanındaki başarısına bağlı olduğunu belirterek,” Çağdaş ülkeler seviyesine ulaşmak ve onlarla yarışmanın ölçüsü, yetişmiş insan gücü ile orantılıdır. Bu nedenle insanların eğitimi her geçen gün daha da önem kazanmaktadır” dedi.
Çocuğun kişiliğinin gelişmesinde ve eğitimini tamamlanmasında okulun çok önemli olduğunu vurgulayan Türköz, aileden sonra en önemli eğitim kurumu okul olduğunu ifade etti.
Türköz, çocukların geleceklerini belirlemede, okul yaşantılarının, en az aile yaşantıları kadar önemli olduğunu vurgulayarak, ”Fiziki şartları daha iyi olan okullarda eğitim alan çocuklarımız, yarınlarına daha güvenle bakabilmektedirler. Bu kapsamda, 88 hayır sahibi tarafından TOKİ bölgesinde bağışlanan arsa üzerine yapımı devam eden Tosya İlkokulu tamamlandığında, öğrencilerimiz her türlü eğitim materyalleriyle donatılmış modern bir okulda eğitim alma imkanına kavuşacaklar.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!