featured

Ahşap Fuarı’na Yeni Yüz

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yüzölçümünün %60’dan fazlasının ormanlarla kaplı olduğu Kastamonu’da, üretilen ahşap ve ahşap yan sanayi ürünlerinin tanıtımının yapılacağı “Kastamonu Ahşap Fuarı” için Logo tasarım yarışması sonuçlandı. Kastamonu’da Ahşap Usta ellerde hayat bulacak.

İlki 8-11 Eylül 2011 tarihlerinde İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in katılımıyla gerçekleştirilen ve 50 firmanın yer aldığı Kastamonu Ahşap Fuarı yine Eylül ayında 2’nci kez düzenlenecek.

Kastamonu’daki ahşap varlığını öncelikle Kastamonu’ya duyurmak ve Kastamonu’da bir farkındalık oluşturmak için düzenlenen ahşap fuarının bu yılki parolası Kastamonu’daki Ahşap varlığını bütün ülkeye duyurabilmek.

Ahşap Fuarı’nın Yeni Logosu Görücüye Çıktı.

Ahşap Fuarı için logo yarışması düzenleyen valilik, yapılan başvurularda 600 eserden Ahşap Fuarı’nın yeni logosunu belirledi.
Kastamonu Valiliği tarafından düzenlenen logo yarışmasına katılan 500 kişiden oluşan 600 eser arasından birinciliği Ankara’dan Erhan Acar’ın kazandığı bildirildi.

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, logo yarışmasını yaparken geçen sene kullanılan ağaçkakan sembolünü biraz daha geliştirmeyi tasarladıklarını, ancak süreç içerisinde logo ile sembolün farklı şeyler olduğunu öğrendiklerini aktararak, ağaçkakanın maskot olarak kullanılacağını belirtti.

Yarışmayı düzenlemekteki tek amaçlarının logo sahibi olmak olmadığını vurguladı.

Bektaş, bu yıl düzenlenecek fuar için yer arayışlarının devam ettiğini ifade ederek, şuanda öncelikle olarak belediye tarafından Kuzeykent Mahallesi’nde gösterilen 3 bin 600 metrekare büyüklüğündeki kapalı pazaryeri olduğunu söyledi. Buranın kapalı olmasından dolayı çadır ve diğer masrafların yarı yarıya düşüreceğinin altını çizen Bektaş, buradan artı kalan parayı fuarın tanıtımı için harcayacaklarını kaydetti.

Kastamonu Valiliği tarafından düzenlenen Ahşap Fuarı Logo Yarışmasında 1’inci olan eser sahibi Erhan Acar’a 10 bin TL para ödülü verilecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!