featured

Abana artık 4 Yıldızlı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

60 oda ve 195 yatak kapasiteli yaz-kış hizmet verebilecek bir otelin yer alacağı komplekste açık ve kapalı alanda toplamda 500 kişi ağırlanabilecek. Tesisin 2013 yılı Ağustos ayında bitirilmesi bekleniyor.

Müteahhit Sıvar: Aynı anda 500 kişi ağırlanabilecek

Çatalzeytin, Abana, İnebolu, Doğanyurt ve Cide ilçelerini kapsayan 178 kilometrelik sahil şeridinde yapımına başlanan otel Evren inşaat tarafından yapılıyor.

Abana Belediye Başkanlığı tarafından Kamil Demircioğlu Caddesi üzerinde bulunan belediye ait arsa geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılarak şartlı olarak Abana’lı müteahhitlerden Muharrem Sıvar’a devredilmişti.

10 Ekim’ de hafriyatına başlanan arsa üzerinde çalışmalar başladı. 4 yıldızlı otel çalışmalarını başlatan Evren İnşaat yönetim kurulu başkanı Muharrem Sıvar yaptığı açıklamada Abana Turizmine katkı sağlayacak olan Tatil merkezinde, Biri açık yüzme havuzu biri de içerisinde Su Oyunları parkının olacağı 2 havuz yer alacak dedi.

60 Oda ve 195 yatak kapasiteli yaz-kış hizmet verebilecek bir otelin yer alacağı komplekste açık ve kapalı alanda toplam 500 kişiye kadar ikram olanağının bulunacağını belirten Sıvar, çalışmaların başladığını ve 2013 yaz sezonuna yetiştirileceğini söyledi.

Başkan Oyar: Belediyenin atıl arazisi değer kazandı

Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar Otel çalışmalarını yerinde inceleyerek, “İlçemiz için güzel olan şeyleri yapmaya çalışıyoruz. Belediye başkanı olarak belediyemize ait olan, yıllardır boş bir arazi olarak atıl durumdaki yeri değerlendirme çabaları içerisinde çalışmalarımızı sürdürdük.

Bunun içinde birçok proje ürettik ama belediye olarak faaliyete geçirecek bütçemiz yoktu. Abana’mız turizm ilçesi olarak önemli bir yere sahip. Bunu her yerde dile getiriyoruz sadece ben değil önceki yönetim de bunu defalarca dile getirmişler, ancak yıllardır Abana ilçesi olarak aynı yerde saymışız. Amacımız yapılan bu yatırımlarla ilçemizi turizm de istenilen yere getirmeye çalışmak. Bu niyetle Belediye başkanlığı olarak böyle bir hizmeti Abana’mıza sunacak bütçemiz olmadığı için 25.05.2012 tarihinde arsayı otel yapılması şartı koyarak ihale usulü ile Enver İnşaata satılmıştır. İlçemiz müteahhitlerinden Muharrem Sıvar tarafından yapılacak olan 4 yıldızlı otelimizin hizmete girmesiyle ilçemizi hem turizm yönünden önemli bir yere taşıyacak, hem de çok sayıda kişiye iş istihdamı sağlayacak bir yatırım olacak” dedi. Başkan Oyar sözlerini, “Yapılan otelin ilçemize hayırlı olmasını dilerim” diye noktaladı.

Evren İnşaat’ın Abana’daki referansı Sahil Kent projesi

Evren inşaat tarafından yapımına başlanılan Sahil Kent Sitesinde 3. blok tamamlanmak üzere olduğu açıklandı. Yazlık tarzda planlanan Sahil Sitesinin 4. bloğunun da kaba inşaatının bittiği ve iç kısımlarının yapımına geçildiği bildirildi. Liman Bölgesinde yapımına başlanılan Sahil Kent Projesinin kaba inşaatı tamamlandı. Müteahhitliğini Muharrem Sıvarın ( Evren İnşaat ) yaptığı Sahil Kent Projesinin yazlık bloklarının ilk ikisi geçtiğimiz yıl tamamlanarak sahiplerine teslim edilmişti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!