featured

9 Haziran Şeref ve Kahramanlık Günü Kutlandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnebolu 9 Haziran Şeref ve Kahramanlık Günü dolayısıyla gerçekleştirilen deniz gösterisi izleyenlerin beğenisini topladı.

9 Haziran İnebolu Şeref ve Kahramanlık Günü dolayısıyla İnebolu Limanı’nda program düzenlendi.

Düzenlenen Programda konuşan İnebolu Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay; “9 Haziran 1921’de işgal gemilerini püskürterek tüm dünyaya kahramanlık dersi veren, Yiğit İnebolu’muzun, 102. yılında Şeref ve Kahramanlık gününe ulaşmanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Her sene artan bir heyecanla ve bu yılda 102. Yıldönümünü kutladığımız 9 Haziran İnebolu Şeref ve Kahramanlık Günümüz; Kurtuluş Savaşı yıllarında azgın düşman saldırısı karşısında İnebolu halkının şanlı direnişinin ve düşmana meydan okuyuşunun yıldönümüdür. 9 Haziran, düşmanlara karşı İnebolu halkının kahramanca direnişidir. Bu özel günde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, canlarını feda eden bütün şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından Kurtuluş Savaşı’nda İnebolu Limanı’na gelen silah ve cephanenin Anadolu’ya sevk edilme anı öğrenciler tarafından canlandırıldı. Denizden limana yaklaşan teknelerden cephane indirilerek, kağnılara yüklendi. Oynanan tiyatro gösterisi izleyenler tarafından büyük beğeni ve takdir topladı.

İnebolu’da düzenlenen programda Sahil Güvenlik tarafından denizde gösterisi de gerçekleştirildi. Programda, Kurtuluş Savaşı’nda İnebolu Limanı’na gelen cephanelerin Anadolu’ya sevk edilmesi canlandırıldı. Denizci subaylar tekne üzerinden protokolü ve halkı selamladı. Öte yandan havaya atış yapıldı. Gerçekleştirilen gösteri izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Düzenlenen törene Vali Avni Çakır, AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Halil Uluay ve Serap Ekmekci, Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, İnebolu Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, İnebolu Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, kurum amirleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!