Esan Akü
  1. Haberler
  2. YEREL
  3. ‘5531 Sayılı Kanunun Yüksek Öğretim ve Eğitime

‘5531 Sayılı Kanunun Yüksek Öğretim ve Eğitime

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Orman Mühendisleri Odası tarafından, ”5531 Sayılı Kanunun Yüksek Öğretim ve Eğitime Yansımalarının İrdelenmesi ve Hedefler” kongresi düzenledi.

Kastamonu Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen kongreye, Belediye Başkan Vekili Bahri Yavuz, Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, KÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Sarıyıldız ve Prof. Dr. Sezgin Ayan, Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Ali Küçükaydın ile öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Rektör Aydın, kongrede yaptığı konuşmada, Kastamonu’nun ormancılık bakımından önemli merkezlerden biri olduğunu ifade ederek, ormancılık bakımından önemli olan bir ilin, eğitim bakımından da önemli olmasının kaçınılmaz olduğunu belirtti.
Kongrede, Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cantürk Gümüş’ün ”Türkiye’deki Ormancılık Eğitiminin Tarihsel Gelişimi”, Prof. Dr. Harzemşah Hafızoğlu’nun ”Günümüzde Ormancılık Yüksek Eğitim ve Öğretiminde Yapılanma, Öğrenci Kontenjanı ve Yerleştirmelerin İrdelenmesi” ve İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kenan Ok’un ”Orman Fakülteleri eğitim programlarının akreditasyonunun gerekliliği ve MÜDEK bağlamında yapılan çalışmaların değerlendirilmesi” konuları tartışıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü