featured

2 milyon 225 Bin TL Hibe Desteği

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce yürütülen proje çerçevesinde, Kastamonuda 6 köy kooperatifine 2 milyon 225 bin TL hibe desteği sağlanacak.

Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından uygulanan ve bir kısmı Tarımsal IFAD tarafından finanse edilen “Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi” çerçevesinde 2023 yılı yıllık çalışma plan ve bütçesinde yer alan “Yeni Süt Toplama Merkezi Yapımı” ile “Süt Toplama Merkezi Modernizasyonu” projelerinin hibe sözleşmesi imzalandı. Projelerin sözleşmeleri, Tarım ve Orman İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu ile Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından imzalandı.

İmza töreninde konuşan Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP) Bölge Koordinatörü ve Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu; “Yeni Süt Toplama Merkezi Yapımı’ projesi ile Merkez, Taşköprü ve Devrekani ilçelerinde toplam 3 köyde yeni süt toplama merkezi yapılacak. ‘Süt Toplama Merkezi Modernizasyonu’ projesi çerçevesinde de Merkez ve Taşköprü ilçelerinde 3 köyde bulunan süt toplama merkezleri modernize edilecek” dedi.

Yeni Süt Toplama Merkezi Yapımı Projesinin toplam proje tutarının 1 milyon 833 bin TL’, Süt Toplama Merkezi Modernizasyonu Projesinin de toplam proje tutarının 1 milyon 133 bin TL olduğunu belirten Tanrıkulu, her iki proje ile 6 köydeki Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerine toplam 2 milyon 225 bin TL hibe desteği sağlanacağını kaydetti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!