17. Türkiye Korolar Şenliği’nden 2 ödül getirdiler.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara’da düzenlenen 17.Türkiye Korolar Şenliğine Kastamonu’dan katılan Cide Halk Eğitim Merkezi Rıfat Ilgaz Çocuk Korosu ‘‘Sololu Yapıt Yorumlamada Başarı Ödülü’’ ve ‘‘Taner Solukçu Özendirme Ödülü’’ nü alarak döndüler.

Bu sene 97 koronun kabul edildiği şenliğe Cide Halk Eğitim Merkezi Rıfat Ilgaz Çocuk Korosu Müzik Öğretmeni, Koro Şefi Muharrem Baz yönetiminde 83öğrenci ile katıldı.

Tamamen dolu olan konser salonunda koro elemanlarından Eylül Saygın’ın piyano ile çaldığı Hababam Sınıfı Müziği ile koro yerini aldı. Konserin ilk parçası piyano eşliğiyle başladı.

Değerlendirme kurulunu ve seyircileri ağlattılar

Tek sesli ve çok sesli şarkılardan oluşan repertuar seyirciler tarafından beğeniyle izlendi. Konserin son şarkısı olan Atatürk Çocukları Marşında ise seyircilerin ve değerlendirme kurulunun hemen hemen hepsi gözyaşlarına hakim olamadılar. Konser bitiminde koroya çok büyük bir ilgi vardı tebrikleri kabul eden koro Kastamonu’yu başarılı bir şekilde temsil etmenin gururunu yaşadı.

İki ödül alan nadir korolardan biri olan Cide HEM Rıfat Ilgaz Çocuk Korosu büyük bir başarıya imza attı.

Cideli Şair ve Yazar Rıfat Ilgaz adını taşıyan Halk Eğitim Merkezine bağlı olarak Müzik Öğretmeni, koro Şefi Muharrem Baz yönetiminde çalışmalarını yürüten Rıfat Ilgaz Çocuk Korosu İlçedeki Atatürk ve Cumhuriyet İlköğretim Okulları öğrencilerinden oluşmaktadır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!