Esan Akü
featured
  1. Haberler
  2. EKONOMİ
  3. 151 MİLYON TL HİBE

151 MİLYON TL HİBE

Tarım ve Orman Bakanlığınca kabul edilen Kastamonu’daki 312 projeye 151 milyon TL hibe desteği sağlandı. Sağlanan desteklerle alınan makine ve ekipmanlar çiftçilere düzenlenen törenle dağıtıldı.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu’da “Kırsal Kalkınma Destekleri” çerçevesinde, 2024 yılında Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün destekleriyle hazırlanan 312 proje, Tarım ve Orman Bakanlığınca kabul edildi. Kabul edilen projelerden makine ekipman desteklerinde hazırlanan 299 projeye 79 milyon 660 bin TL ve ekonomik yatırımlar desteklerinde hazırlanan 13 projeye 71 milyon 210 bin TL olmak üzere toplamda 312 projeye 151 milyon TL hibe desteği sağlandı.

Tarım ve Orman Bakanlığının hibe desteğiyle alınan makine ve ekipmanlar Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde dağıtımları gerçekleştirildi. Taşköprü Belediyesi Sosyal Tesisleri bahçesinde düzenlenen törende çiftçilere, makine ve ekipmanları dağıtıldı.

Öte yandan program çerçevesinde, Taşköprü’de 110 çiftçiye 215 adet makinelerinin teslimi yapılarak, projelerin uygulama süreci tamamlandığında çiftçilere 46 milyon TL hibe ödemesi gerçekleştirilecek.

Programa; Kastamonu Valisi Meftun Dallı, Milletvekilleri Serap Ekmekci ve Halil Uluay, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Tarım ve Orman İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu katılım sağladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü